Haber

Tolga Şardan CHP Kongresi’nde unutulmadı: Biz gazeteciyiz

CHP 38. Olağan Kurultayı’nı takip eden gazeteciler, tutuklu gazeteci Tolga Şardan’a destek amacıyla yakalarında “Gazeteciyiz” ve “Sadece gazetecilik yapıyoruz” yazılı rozetler taktı.

ANKA’nın haberine göre Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesi, gazetecilerin fotoğraflarını paylaşarak, “Gözaltındaki meslektaşımız Tolga Şardan’ın sözlerini gazeteci olarak çalıştığımız alanlara taşıyoruz. Biz gazeteciyiz. Kamuoyunu bilgilendirmek için görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bugün Ankara Spor Salonu’nda CHP 38. Olağan Kurultayı’nı takip eden gazeteciler, tutuklu T24 yazarı ve gazeteci Tolga Şardan ile dayanışmayı göstermek amacıyla yakalarında “Gazeteciyiz” ve “Sadece gazetecilik yapıyoruz” yazılı rozetler taktı. ÇGD Ankara Şubesi gazetecilerin dayanışma gösteren fotoğraflarını paylaştı. ÇGD Ankara Şubesi X (Twitter) hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Gözaltındaki meslektaşımız Tolga Şardan’ın sözünü gazeteci olarak çalıştığımız alanlara taşıyoruz. Biz gazeteciyiz. Kamuoyunu bilgilendirmek için görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Tolga Şardan’ı serbest bırakın.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu