Haber

Mustafa Bozbey: Sosyal yardımlar belediye bütçesinin sadece yüzde 8’ini oluşturuyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, sosyal yardımların belediye bütçesinin yalnızca yüzde 8’ini oluşturduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Karacabey İlçe Başkanı Ümüt Vural ve Karacabey Belediye Başkan Adayı Gönül Avil ile birlikte Karacabey kırsal mahallelerini ziyaret etti. Bursa ve ilçeleri için sözler veren Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Bozbey, mahalle sakinlerinden destek istedi.

Sinemanın 2019 yılında yarım kaldığını, artık tamamlama zamanının geldiğini belirten Mustafa Bozbey, “Önce köylüyü ayağa kaldıracağız. Hayvancılıkla uğraşanlara da yakacak, gübre, tohum ve koyun desteği sağlayacağız. Çocuklarımıza her gün süt vereceğimiz için sütler kooperatifler aracılığıyla çiftçilerden toplanıp değerlendirilecek.”Bu değerlendirme hak ettiği fiyatla olacaktır. Çocuklarımıza iyi büyüsünler diye vereceğiz” dedi.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün zamanında söylediği çok güzel bir söz vardır: ‘Köylü şehirlerin efendisidir.’ Bozbey, sözlerine şöyle devam etti: ‘Sizin ustalığınız kaldı mı, bizde kalmadı mı?’Köylüyü şehirlinin efendisi haline getirmek zamanla dönüşecek. Bunu da yapacağız. Bize önceki seçimlerden daha fazla destek olun ki hem Karacabey’deki hem de Bursa’daki çiftçilerimizin yüzü gülsün. Bunu yapabilecek kapasitemiz ve bilgimiz var. Çözümlerle geliyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı sosyal desteğin bütçenin sadece yüzde 8’ini oluşturduğunun altını çizen Bozbey, “Emeklilere destek vereceğiz. İhtiyaç sahibi emeklilere ayda 2 bin lira vereceğiz. Onların da yaşam standartlarını yükseltmemiz lazım. Lise ve üniversite öğrencilerimize burs vereceğiz. Bunların toplamı belediye bütçesine katkı sağlayacak.” “Yaklaşık yüzde 8’i oluyor ya da olmuyor. Yüzde 10’u bile değil. Bunu nasıl başaracağız? Tasarruf ederek yapacağız. Bu tasarruftan elde ettiğimizi adil ve eşit bir şekilde çiftçimizle paylaşacağız. Köylülere ve ihtiyaç sahiplerine. Hak edenlere gidecek” dedi. -BURSA

haber-tefenni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu